Omada Cloud-Based Controller - TP-Link wprowadza kontroler oparty o chmurę

TP-Link rozszerza swoją ofertę kontrolerów systemu Omada o rozwiązanie w pełni oparte o chmurę. Omada Cloud-Based Controller jest dostępny w modelu subskrypcyjnym. Kontroler chmurowy może być używany zamiennie z kontrolerami sprzętowymi OC200 lub OC300, gdyż zapewnia dostęp do tych samych funkcji.

Korzystanie z kontrolera Omada opartego na chmurze nie wymaga zastosowania kontrolera sprzętowego. Omada CBC umożliwia również bezobsługową konfigurację ZTP (Zero Touch Provisioning), co pozwala niezwykle prosto wdrażać rozwiązania sieciowe. Wystarczy w kontrolerze wprowadzić numery seryjne urządzeń, by automatycznie, po podłączeniu ich do sieci z dostępem do Internetu, zaczytały domyślną konfigurację. Dzięki takiemu rozwiązaniu wdrożenia w wielu lokalizacjach są znacznie prostsze i nie wymagają wizyty specjalisty w każdym miejscu instalacji.

Kontroler chmurowy zapewnia również możliwość scentralizowanego zarządzania dowolną liczbą punktów dostępowych, przełączników oraz routerów. Skalowanie sieci dla większej liczby użytkowników nie będzie problemem, gdyż oprogramowanie nie ma limitu obsługiwanych urządzeń. Jest to idealne rozwiązanie dla średnich oraz dużych firm, posiadających kilka lokalizacji.

Zarządzanie rozproszoną infrastrukturą sieciową odbywa się poprzez interfejs webowy oraz intuicyjną aplikację Omada dostępną na urządzenia mobilne.  Aplikacja umożliwia monitorowanie sieci z każdego miejsca na świecie oraz w razie potrzeby zmianę jej ustawień.

Z Omada CBC kompatybilne są wszystkie biznesowe urządzenia Omada SDN, Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się pod tym linkiem.

Korzystanie z rozwiązania Omada Cloud-Based Controller wymaga wykupienia licencji. Koszt rocznej licencji na zarządzanie jednym urządzeniem to około 90 złotych, trzyletnia kosztuje około 240 złotych, a pięcioletnia licencja około 365 złotych. TP-Link oferuje również 30-dniowy, bezpłatny okres próbny rozwiązania. W ramach okresu próbnego można się ubiegać o darmową licencję na 10 urządzeń.