Tapo C510W – nowa zewnętrzna kamera obrotowa od TP-Link

TP-Link rozszerza asortyment kamer smart z serii Tapo o model C510W, który umożliwia monitorowanie okolic własnego domu. To odporne na warunki atmosferyczne urządzenie ma możliwość obrotu o 360° w poziomie, a dzięki detekcji osób pozwoli wychwycić intruza na terenie posesji i odstraszy go, emitując alarm dźwiękowy i świetlny.

Tapo C510W nagrywa obraz w rozdzielczości 2K QHD (2304x1296), dzięki czemu gwarantuje wysoką jakość i szczegółowość odczytu z monitoringu także na przybliżeniach. Kamera sprawdza się świetnie również w warunkach nocnych dzięki podczerwieni, która zapewnia widoczność nawet na odległość 30 metrów, oraz białym diodom doświetlającym, umożliwiającym kolorowy obraz w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Urządzenie posiada funkcję obrotu o pełne 360° oraz pochyłu o ponad 130°, co umożliwia skuteczne monitorowanie nawet dużej posesji. Tapo C510W ma funkcje wykrywania ruchu, osób oraz wyznaczania stref aktywności. Po wykryciu ruchu kamera może również śledzić intruza, korzystając z wysokiej prędkości obrotu. Oprócz tego ma wbudowany mikrofon i głośnik, co pozwoli na przykład skomunikować się z kurierem. Odstraszy również intruza poprzez emisję alarmu świetlnego i dźwiękowego, który można nagrać samodzielnie. Kamera może pracować w trudnych warunkach pogodowych – obudowa urządzenia posiada klasę szczelności IP65, która zapewnia doskonałą ochronę przed wodą i kurzem.

Tapo C510W jest obsługiwana za pomocą polskojęzycznej aplikacji Tapo, którą można zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym. W aplikacji możemy zarządzać do 32 kamerami z serii Tapo jednocześnie, a także innymi urządzeniami Tapo Smart. Pozwala ona również na jednoczesny podgląd z 4 kamer. Dzięki łatwej i szybkiej konfiguracji można w optymalny sposób dostosować wykrywanie osób i ruchu w wyznaczonych obszarach, a także skutecznie monitorować wyznaczone strefy aktywności. Dodatkowo aplikacja Tapo jest kompatybilna z Asystentem Google i Amazon Alexa, co ułatwia jej codzienną obsługę.

Tapo C510W umożliwia nagrywanie video na kartach microSD do 512 GB (około 840 godzin nagrań) lub przechowywanie ich w odpłatnej chmurze TapoCare, w ramach której dodatkowo wysyłane są powiadomienia z migawkami. Dedykowana chmura zapewnia także szyfrowaną ochronę, umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych i zapewnia 30-dniową historię klipów wideo.

Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w cenie ok. 300 zł. Kamera została objęta dwuletnią gwarancją. Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie internetowej: Tapo C510W.