Nowe kamery monitoringu od TP-Link: Tapo C520WS, Tapo C325WB oraz Tapo C220

TP-Link powiększa asortyment kamer smart WiFi z serii Tapo o trzy nowe modele. Obrotowa kamera Tapo C520WS oraz kamera typu bullet C325WB to urządzenia odporne na warunki atmosferyczne, przeznaczone do montażu na zewnątrz budynków. Natomiast model C220 to kamera obrotowa przeznaczona do monitorowania wnętrz. Są to idealne urządzenia dla każdego, kto poszukuje prostego w instalacji i zarządzaniu rozwiązania do monitorowania domu i ogrodu.

Tapo C520WS nagrywa w rozdzielczości 2K QHD (2560 × 1440), dzięki czemu umożliwia wysoką jakość odczytu z monitoringu także na przybliżeniach. Obiektyw F1.6 wraz z przetwornikiem Starlight dopuszczają więcej światła do urządzenia, czyniąc je bardziej światłoczułym i gwarantując przy tym rejestrowanie nieskazitelnego, kolorowego obrazu nawet w słabych warunkach oświetleniowych. W razie potrzeby, kamera również umożliwia rejestrację obrazu monochromatycznie przy wykorzystaniu diody podczerwieni.

Urządzenie ma funkcję obrotu o pełne 360° oraz pochyłu o ponad 130°, co umożliwia skuteczne monitorowanie nawet dużej posesji. Tapo C520WS ma funkcje wykrywania ruchu, osób, zwierząt i pojazdów oraz wyznaczania stref aktywności czy też przekroczenia linii. Po wykryciu ruchu kamera może również śledzić intruza, korzystając z wysokiej prędkości obrotu oraz emitować personalizowany alarm dźwiękowy i świetlny. Do tego posiada tryb patrolu, który umożliwia nieprzerwane poruszanie się kamery pomiędzy ustawionymi punktami.

Tapo C325WB również rejestruje obraz w rozdzielności 2k QHD (2688 x 1520). Model ten wyróżnia się znakomitą rejestracją obrazu w nocy. Dzięki technologii ColorPro, dużemu przetwornikowi 1/1.79 i obiektywowi F1.0 kamera Tapo C325WB jest w stanie uchwycić żywe kolory, nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Dodatkowo model ten charakteryzuje się szerokim kątem widzenia (127°). Wyposażono go również w funkcje wykrywania ruchu, osób, zwierząt i pojazdów, wyznaczania stref aktywności i przekroczenia linii oraz alarm.

Klasa szczelności IP66 gwarantuje doskonałą ochronę obu urządzeń przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.  

Trzecią nowością jest wewnętrzna kamera Tapo C220, która rejestruje obraz w rozdzielczości 2K QHD (2560 x 1440). Urządzenie posiada przetwornik Starlight oraz diodę podczerwieni, dzięki czemu świetnie sprawdza się również w nocy.

Wszystkie wyżej wymienione modele posiadają wbudowany mikrofon i głośnik, pozwalający skomunikować się na przykład z kurierem bądź z resztą rodziny lub gośćmi. W razie potrzeby odstraszą również intruza poprzez alarm świetlny i dźwiękowy. Dodatkowo wbudowane Smart SI identyfikuje ludzi, zwierzęta oraz pojazdy, powiadamiając użytkowników o nietypowym zdarzeniu lub zagrożeniu. Wszystkie te funkcje dostępne są bezpłatnie.

Kamery Tapo są obsługiwane za pomocą polskojęzycznej aplikacji Tapo, którą można zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym. W aplikacji możemy zarządzać do 32 kamerami z serii Tapo jednocześnie, a także innymi urządzeniami Tapo Smart. Pozwala ona również na jednoczesny podgląd z 4 kamer. Dzięki łatwej i szybkiej konfiguracji można w optymalny sposób dostosować wykrywanie osób i ruchu w wyznaczonych obszarach, a także skutecznie monitorować wyznaczone strefy aktywności. Dodatkowo aplikacja Tapo jest kompatybilna z Asystentem Google i Amazon Alexa, co ułatwia jej codzienną obsługę.

Wszystkie urządzenia z serii Tapo umożliwiają nagrywanie wideo na kartach microSD o pojemności do 512 GB (około 840 godzin nagrań) lub przechowywanie ich w odpłatnej chmurze TapoCare, w ramach której dodatkowo wysyłane są powiadomienia z migawkami. Dedykowana chmura zapewnia także szyfrowaną ochronę, umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych i zapewnia 30-dniową historię klipów wideo.

Urządzenia są jużdostępne w sprzedaży. Kamery zostały objęte dwuletnią gwarancją. Więcej informacji o produktach znajduje się na stronie internetowej C520WS, C325WB, C220.