TP-Link prezentuje dwie nowe karty sieciowe WiFi 6

TP-Link wprowadza na rynek dwie nowe karty sieciowe pozwalające na uzyskanie prędkości transmisji WiFi do 1800 Mb/s w standardzie WiFI 6. Archer TX20E to karta sieciowa ze złączem PCI Express przeznaczona do komputerów stacjonarnych, natomiast Archer TX20U to produkt na USB, który możemy wykorzystać również w laptopach. Nowe propozycje od TP-Link pozwalają na bezproblemową modernizację starszego sprzętu komputerowego do obsługi szybkiej i wydajnej sieci WiFi 6.

Obydwa urządzenia oferują łączną przepustowość do 1800 Mb/s w dwóch pasmach transmisji: do 574 Mb/s w paśmie 2.4 GHz oraz do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz. Zgodność z technologią WiFi 6 umożliwia płynne korzystanie z wieloosobowych gier sieciowych, rozmów VoIP, wideokonferencji oraz strumieniowej transmisji materiałów wideo. Technologia MU-MIMO, w którą wyposażono karty, pozwala na jednoczesną komunikację z kilkoma urządzeniami klienckimi, co znacząco poprawia ogólną wydajność sieci. Technologia Beamforming wspiera z kolei zasięg i stabilność połączeń Wi-Fi kierując wiązkę sygnału sieci bezprzewodowej w stronę routera czy punktu dostępowego. Technika OFDMA umożliwia transport wielu paczek do kilku urządzeń w tym samym czasie, w przeciwieństwie do Wi-Fi 802.11ac, które transportuje tylko jedną paczkę na raz. Znacząco poprawia to wydajność zarówno pobierania, jak i wysyłania danych. Co więcej, protokół szyfrowania WPA3 zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa transmisji.

Archer TX20E to także karta Bluetooth 5.2, pozwalająca na podłączenie do komputera np. klawiatury, słuchawek, pada czy innych akcesoriów Bluetooth. Mocne anteny zewnętrzne o wysokim zysku znacząco zwiększają obszar objęty sygnałem, zapewniając płynne korzystanie z sieci w dowolnym miejscu i o każdej porze. Oprócz standardowego śledzia, produkt zawiera również śledź low-profile, który jest dedykowany dla komputerów z obudową mini tower.

Z kolei Archer TX20U to elegancja i funkcjonalność w kompaktowym rozmiarze. Obudowa karty USB ma matowe wykonanie, jej ergonomiczna konstrukcja ułatwia przenoszenie i użytkowanie, a otwory chłodzące gwarantują wysoką kulturę pracy nawet przy dużym obciążeniu. Podczas korzystania z karty, protokół USB nie będzie ograniczeniem, dzięki zastosowaniu złącza USB 3.0

Konfiguracja kart sieciowych Archer TX20U oraz Archer TX20E jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć kartę do komputera, a system operacyjny automatycznie zainstaluje sterowniki. Urządzenia są kompatybilne z systemami Windows 10/11.

Pełna specyfikacja techniczna urządzeń dostępna jest na stronie TP-Link: Archer TX20E, Archer TX20U.

Karty sieciowe są już dostępne w sprzedaży w cenach ok. 120 zł za Archera TX20E oraz ok. 140 zł za Archera TX20U. Urządzenia posiadają 3-letnią gwarancję producenta.