TP-Link powiększa asortyment kamer CCTV z serii VIGI

TP-Link poszerza portfolio produktów VIGI o sześć nowych, atrakcyjnych cenowo kamer, idealnych dla domowych instalacji i średnich firm. Kluczowe cechy kamer to wysoka rozdzielczość do 8 MP, rozbudowana analityka z klasyfikacją ludzi i pojazdów oraz łatwe zarządzanie systemem kamer poprzez intuicyjną aplikację mobilną lub oprogramowanie na PC. Dodatkowo, nowe modele są kompatybilne z protokołem ONVIF, zapewniającym integrację z innymi urządzeniami i systemami bezpieczeństwa.

Nowa linia w pełni kolorowych kamer bezpieczeństwa składa się z 3 modeli typu Turret (VIGI C485, VIGI C455, VIGI C445) oraz 3 modeli typu Bullet (VIGI C385, VIGI C355, VIGI C345). Każda z tych kamer charakteryzuje się różnymi rozdzielczościami nagrywania, zaczynając od 4 MP (VIGI C445, VIGI C345), przez 5 MP (VIGI C455, VIGI C355), aż do 8 MP (VIGI C485, VIGI C385). Ta różnorodność pozwala użytkownikom wybrać kamerę, która najlepiej odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom dotyczącym jakości obrazu.

Wszystkie kamery z serii VIGI są zaprojektowane z myślą o profesjonalnych potrzebach każdego klienta, oferując pakiet funkcji, które zapewniają niezawodną ochronę przez całą dobę. Dzięki pełnej gamie kolorów w 24-godzinnym trybie, kamery przechwytują wyjątkowo bogate i szczegółowe obrazy, co umożliwia rejestrowanie każdego detalu z niezrównaną precyzją. Urządzenia mogą być zasilane zarówno przez PoE, jak i klasyczny zasilacz 12 V DC, co zapewnia elastyczność montażu i użytkowania. Dodatkowo zgodność z protokołem ONVIF gwarantuje łatwą integrację z istniejącymi systemami monitoringu.

Kamery VIGI wyposażone są w zaawansowaną technologię klasyfikacji ludzi i pojazdów, umożliwiającą precyzyjne monitorowanie ruchu oraz wykrywanie wszelkich nieprawidłowości. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiają dwukierunkową transmisję audio, co zwiększa możliwości interakcji i reakcji w czasie rzeczywistym. Dzięki zastosowaniu kodowania H.265+, kamery zapewniają efektywną kompresję danych, umożliwiającą przechowywanie większej ilości danych. Klasyfikacja szczelności IP67 gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu kamery mogą być zamontowane także na zewnątrz budynku.

Dodatkowo, wbudowany alarm dźwiękowy i świetlny stanowi skuteczne narzędzie odstraszające intruzów. Analityka i powiadomienia dostępne w kamerze obejmują klasyfikację ludzi i pojazdów, wykrywanie ruchu, przekroczenia linii, wtargnięcia/opuszczenia obszaru, sabotaż kamery, zabranie obiektu oraz porzucenie obiektu.

Specyfikacje techniczne produktów są dostępne na stronie TP-Link:

Urządzenia objęto 3-letnią gwarancją. Dostępne są w sprzedaży w cenach około:

  • VIGI C485 – 680 zł brutto
  • VIGI C455 – 510 zł brutto
  • VIGI C445 – 500 zł brutto
  • VIGI C385 – 680 zł brutto
  • VIGI C355 – 510 zł brutto
  • VIGI C345 – 500 zł brutto