TP-LINK - Rekordowy rok 2013. Milion sprzedanych urządzeń w Polsce.
Już milion urządzeń sieciowych sprzedał w tym roku w Polsce TP-LINK, lider naszego rynku Wi-Fi. Ponad 70% sprzedaży stanowią urządzenia umożliwiające komunikację bezprzewodową – routery, punkty dostępowe i karty sieciowe. Udział firmy w światowym rynku WLAN zwiększył się do 42 proc., a w Polsce wynosi on już blisko 70 proc.
Urządzenia TP-LINK pojawiły się na międzynarodowym rynku w 2005 roku, stopniowo zyskując popularność wśród użytkowników również w naszym kraju. W 2011 roku TP-LINK otworzył w Polsce przedstawicielstwo, zatrudniając doświadczonych w branży menedżerów, a także poszerzając kanał sprzedaży. I już w 2011 roku TP-LINK został liderem rodzimego rynku WLAN ze sprzedażą ponad 1 mln urządzeń. Kolejnym przełomem był rok 2012, gdy firma przekroczyła 50 proc. udziałów w rynku, sprzedając blisko 1,3 mln produktów sieciowych.
Jednak to rok 2013 jest wyjątkowy. Już w sierpniu firma sprzedała milionowe urządzenie, dwa miesiące wcześniej niż w roku ubiegłym. „Wszystko wskazuje na to, że nasze wyniki będą o ponad 20 proc. lepsze niż w 2012, a także, że uda nam się przekroczyć barierę 1,5 mln sprzedanych urządzeń” – tłumaczy Zdzisław Kaczyk, dyrektor sprzedaży TP-LINK Polska.
„To efekt bardzo dobrej opinii o naszych produktach, trafionych programów sprzedażowych i wyjątkowego wsparcia udzielanego partnerom handlowym” - zapewnia Mariusz Piaseczny, dyrektor marketingu w TP-LINK. „Podczas gdy konkurencja zmniejsza sprzedaż, redukuje inwestycje i zatrudnienie, my wciąż powiększamy zespół, powierzchnie biurową i magazynową, prowadzimy szereg działań marketingowych i edukacyjnych dla sprzedawców i użytkowników naszych urządzeń”.
Również na światowym rynku udziały TP-LINK stale rosną. Wg danych IDC firma zwiększyła udziały w rynku WLAN z 34 proc. w 1 kwartale 2012 r. do 42 proc. w 1 kwartale br. Wyniki TP-LINK dwukrotnie przewyższają wyniki dwóch kolejnych producentów w zestawieniu.
Coraz lepsze wyniki TP-LINK to także efekt zwiększającego się portfolio produktów, w tym rosnącej popularności tzw. routerów mobilnych, które pozwalają na współdzielenie internetu 3G/4G. „Obecnie jesteśmy świadkami kolejnej rewolucji internetowej, dzięki której Internet trafia do gospodarstw domowych, w których dotąd trudno było o instalację dobrego łącza w akceptowalnej cenie” – tłumaczy Mariusz Piaseczny. „Dzięki rozwojowi technologii i infrastrukturalnym inwestycjom operatorów telekomunikacyjnych mobilny Internet staje się bardzo popularny, a nasze routery pozwalają ten internet współdzielić na wszystkich urządzeniach z interfejsem bezprzewodowym”.